zona
30 شهریور 1401 - 18:39

ثمره دفاع مقدس شکل گیری جبهه مقاومت با خون شهید سلیمانی است

کرج- ایرنا – معاون هماهنگ کننده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: امروز خون سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی رمز شکل گیری جبهه مقاومت شده که از ثمرات دفاع مقدس در سال ۱۳۵۹ می باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ پاسدار احسان خورشیدی عصر روز چهارشنبه در نشستی خبری درباره اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس در استان البرز، افزود: امام خمینی (ره) واژه مقاومت را برای دنیا و مردم ایران معنا کردند ولی این واژه برای دنیا غریب است، زیرا ابعاد قدرت در دنیا در ابزار، تجهیزات و مسایل مادی است.

احسان خورشیدیوی اظهار داشت: اما امام خمینی (ره) با دست خالی و با پشتوانه معنوی بسیار قوی و با تکیه بر خداوند و تقویت بعد معنوی واژه مقاومت را در انقلاب اسلامی ایران و دنیا دیکته کرد.

خورشیدی با بیان اینکه امسال شعار هفته دفاع مقدس «ما مقاوم هستیم» می باشد که واژه گزافه ای نیست، گفت: سال ۱۳۵۷ انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت و این انقلاب نوپا در سال ۱۳۵۹ وارد جنگ تمام عیار شد و این در حالیست که امام راحل از سال ۱۳۴۲ تا سال ۱۳۵۷ واژه مقاومت را بر اساس ادبیات اسلام و قرآن و نه خواسته فردی و نفسانی تمرین می کند.

واژه مقاومت به جریان مقاومت در دنیا تبدیل شده است

واژه مقاومت به جریان مقاومت در دنیا تبدیل شده استخورشیدی ادامه داد: از سال ۱۳۵۷ واژه مقاومت در دنیا به نمایندگی در جمهوری اسلامی ایران شکل می گیرد و در دفاع مقدس تلالو آن دیده می شود و امروز واژه مقاومت به جریان مقاومت تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی جبهه مقاومت را با خون خود پررنگ کرد، اضافه کرد: در واژه مقاومت چیزی مستتر است که غرب معنای آن را متوجه نمی شود که همان  قدرت است.

وی گفت: شهید سردار سلیمانی سال ۱۳۹۸ در کنگره فرماندهان سپاه گفت «سپاه ثمره عمل مقدس دفاع و جهاد پیوسته است» که این عمل مقدس در واژه قدرت معنا می یابد.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان البرز افزود: قدرت در غرب برگرفته از جایگاه مادی، شغلی، علمی و یا جایگاه اجتماعی است و هرکسی منصبی یا پولی دارد به واسطه آن قدرت دارد ولی امام (ره) از آغاز ورود به ایران تمام واژه قدرت را با یک تعریف بسیار بزرگتر به ایران دیکته کرد که این قدرت تعینّی بود نه تعیینی که خداوند به انسان می دهد و از ترس از خدا و تکیه بر خدا به دست می آید.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) تعریف و معادله قدرت در دنیا را بر هم زد، اظهار داشت: آمریکا با تجهیزات در افغانستان، عراق و سوریه مستقر شد، ولی به اذن خدا با جریان مقاومت تک تک این سرزمین ها را ترک کرد و واژه مقاومت روبروی او قرار گرفت.

وی گفت: شهید سلیمانی عمل مقدس را برگرفته از روح مقدس دانسته، روحی که برگفته از حقیقت، غیرت و شجاعت است و در اینجا شخص برای خودبینی و خودبزرگ کردن کاری نمی کند و در اینجا سبقت در گمنامی است و دفاع مقدس این مکتب را به انقلاب اسلامی و دنیا معرفی کرد.

خورشیدی افزود: هرجایی که دفاع از حق باشد تا زمانی که مقاومت نباشد دفاع حقیقی شکل نمی گیرد که این مقاومت در سال ۱۳۵۷ در ایران در آزمونی سخت ولی زیبا شکل گرفت و این دفاع مقدس با بنیه معنوی که دارد در دنیا نمونه ندارد.

واژه مقاومت حتی یک روز از زندگی مردم ایران دور نبوده

واژه مقاومت حتی یک روز از زندگی مردم ایران دور نبودهمعاون هماهنگ کننده سپاه استان البرز با بیان اینکه مردم ایران ۴۲ سال است که مقاومت می کنند، گفت: واژه مقاومت حتی یک روز از زندگی مردم ایران دور نبوده زیرا در این سال ها تحریم بوده ایم و وارد مواجهه با امپریالیسم و جبهه استکبار و نفوذی ها شده ایم.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی هر روز مقاومتر و مستحکمتر خود را جلو می برد، افزود: به زودی دفاع مقدس به آزادسازی قدس ختم می شود.

اجرای ۳۰ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس

اجرای ۳۰ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدسخورشیدی در ادامه به اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس در استان البرز پرداخت و گفت: در سال جاری سپاه البرز ۳۰ عنوان برنامه برای هفته دفاع مقدس پیش بینی کرده که از صبح امروز و در آستانه هفته دفاع مقدس با برگزاری آیین تجلیل از سه هزار پیشکسوت دفاع مقدس البرزی آغاز شد.

وی با بیان اینکه نخستین روز از هفته دفاع مقدس در روز پنجشنبه با برگزاری رژه مشترک نیروهای مسلح آغاز می شود، افزود: این رژه با حضور یگان های نمونه سپاه، ارتش و فراجا در منطقه حصارک کرج از ساعت هشت صبح با میزبانی ارتش جمهوری اسلامی برگزار می شود.

وی گلباران و عطرافشانی مزار شهدا و گردهمایی خادمان شهدا با عنوان قرار بی قرارها را از دیگر برنامه های روز پنجشنبه عنوان کرد و اظهار داشت: سرکشی و تجلیل از ۴۲۰ خانواده شهید از دیگر این برنامه ها به شمار می رود.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان البرز برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در تمام شهرستان های البرز را از جمله برنامه های دومین روز از هفته دفاع مقدس در روز جمعه برشمرد و گفت: تجلیل از ۴۲ نفر از مدافعان سلامت و اعزام ۴۲ کاروان بسیجی برای بازدید از باغ موزه دفاع مقدس در تهران از دیگر این برنامه ها است ضمن اینکه در این روز بسیجیان و ایثارگران در نماز جمعه سراسر استان شرکت می کنند.

وی گفت: در روز شنبه دوم مهرماه نیز زنگ مقاومت در تمام مدارس استان البرز نواخته می شود ضمن اینکه یک هزار و ۲۰۰ بسته لوازم التحریر نیز بین دانش آموزان کم برخوردار توسط سپاه البرز توزیع می شود.

وی اعزام راویان دفاع مقدس به مساجد، مدارس و پارک ها و تجلیل از ۴۲ دانش آموز نخبه را از دیگر برنامه های روز شنبه دانست و افزود: در روز یکشنبه نیز همزمان با روز وفات حضرت رسول اکرم (ص) ۴۲۰ موکب و ایستگاه صلواتی در محلات استان البرز شکل می گیرد، ضمن اینکه ۴۲۰ یادوراه شهدا و مراسم آبروی محلات و تجلیل از خانواده شهدا برگزار می شود.

طبخ ۴۲ هزار پرس غذا در روز ۲۸ صفر

طبخ ۴۲ هزار پرس غذا در روز ۲۸ صفرخورشیدی راه اندازی دسته های عزاداری و تجلیل از شهدا و جانبازان مدافع حرم را از دیگر این برنامه ها عنوان کرد و اظهارداشت: همچنین در روز یکشنبه که مصادف با روز ۲۸ صفر می باشد ۴۲ هزار پرس غذا طبخ و بین خانواده های کم برخوردار توزیع می شود.

وی گفت: در روز دوشنبه هفته آینده برگزاری جشنواره و تجلیل از سربازان نمونه و تجلیل از ۴۲ ایثارگر که در بخش پشتیبانی در ایام دفاع مقدس حضور داشتند را خواهیم داشت.

وی افزود: در روز سه شنبه هفته آینده برگزاری نشست های روشنگری و بصیرت افزایی را در قالب سخنرانی و تریبون های آزاد در حوزه ها و پایگاه های مقاومت خواهیم داشت ضمن اینکه رزمایش ثامن در پایگاه های مقاومت برگزار می شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان البرز به عناوین برنامه های روز چهارشنبه هفته آینده اشاره و تصریح کرد: در این روز سپاه استان البرز ۲۰ هزار بسته معیشتی را در بین خانواده های نیازمند و کم برخوردار توزیع خواهد کرد و همچنین ۳۰ گروه جهادی و پزشکی به مناطق محروم اعزام می شوند.

وی تجلیل از ۴۲ جهادگر و روحانی رزمنده و ایثارگر و همچنین بهره برداری از پروژه های محرومیت زدایی در شهرستان نظرآباد و فردیس و اهدای ۴۲ سری جهیزیه را از دیگر برنامه های روز چهارشنبه برشمرد و گفت: در روز پنجشنبه هفته آینده نیز گردهمایی ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با عنوان «یاد یاران» با حضور ۲ هزار نفر در کانون شهید سبحانی سپاه کرج برگزار خواهد شد.

خورشیدی برگزاری یادواره شهدای ورزشکار و تجلیل از قهرمانان را از دیگر برنامه های روز پنجشنبه هفته آینده عنوان کرد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 750778