zona
24 دی 1401 - 14:31

صدور ۴۷ پروانه اکتشاف معادن آذربایجان شرقی

تبریز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از صدور ۴۷ پروانه اکتشاف و ۳۲ پروانه بهره‌برداری معادن استان در ۹ ماهه امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، صابر پرنیان صبح امروز شنبه در جلسه شورای معادن آذربایجان شرقی گفت: در مزایده اخیر واگذاری معادن، ۲۲۶ محدوده معدنی عرضه شد که در نهایت ۳۲ محدوده با تأیید صلاحیت شرکت‌کنندگان واگذار شد.

پرنیان همچنین از ثبت اطلاعات ۱۷۵ بهره‌بردار معدن استان در سامانه جامع تجارت ایران خبر داد و گفت: این رقم معادل ۴۰ درصد معادن فعال استان است و تلاش می‌کنیم تا پایان سال اطلاعات همه معادن در این سامانه ثبت شود.

در این جلسه موضوع بند ۵ ماده ۴۳ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر اختصاص یک درصد فروش معادن و صنایع معدنی برای جبران خسارت‌های ناشی از فعالیت‌های معدنی برای شهرستان ورزقان بررسی و با اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان از این محل برای سال ۱۴۰۰ و ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ موافقت شد که با بررسی و تصویب کمیته برنامه‌ریزی شهرستان هزینه خواهد شد.

همچنین رفع سلب صلاحیت معادن پوکه جنوب تبریز و گچ طوق به شرط ایفای تعهدات قانونی در مهلت مقرر و همچنین تعیین تکلیف ۱۸ معدن و محدوده معدنی که در مزایده سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۹ واگذار شده‌اند، به تصویب رسید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 976359